15 Atlit Yang Mempunyai Paling Banyak Followers di Instagram Dalam Tahun 2016

Bintang bola sepak dunia adalah atlit sukan yang mempunyai paling banyak followers di Instagram. Dalam senarai 15 atlit yang mempunyai paling banyak followers di Instagram, hanya 3 orang yang bukan berada dalam sukan bola sepak. 3 orang tersebut ialah Le Bron James dan Stephen Curry dari sukan bola keranjang dan satu lagi Floyd Mayweather. Jom kita sama-sama lihat siapakah atlit-atlit dunia yang tersenarai sebagai 15 atlit yang mempunyai paling banyak followers di Instagram.

Atlit Yang Mempunyai Paling Banyak Followers di Instagram

Kredit foto: 101 Great Goals

  1. Cristiano Ronaldo (@cristiano) – 84.8 juta
  2. Neymar (@neymarjr) – 63.7 juta
  3. Lionel Messi (@leomessi) – 61.7 juta
  4. James Rodriguez (@jamesrodriguez10) – 27.7 juta
  5. Le Bron James (@kingjames) – 26.8 juta
  6. Gareth Bale (@garethbale11) – 25.2 juta
  7. Zlatan Ibrahimovic (@iamzlatanibrahimovic) – 21.6 juta
  8. Ronaldinho Gaucho (@ronaldinhoofficial) – 18.7 juta
  9. Luiz Suarez (@luizsuarez9) – 18.6 juta
  10. Karim Benzema (@karimbenzema) – 16.4 juta
  11. David Luiz (@davidluiz_4) – 15.3 juta
  12. Andres Iniesta (@andresiniesta8) – 15.2 juta
  13. Marcelo Viera (@marcotwelve) – 14.6 juta
  14. Stephen Curry (@stephencurry30) – 14.1 juta
  15. Floyd Mayweather (@floydmayweather) – 13.9 juta

Antara kelebihan memiliki followers yang ramai ini ialah ia dapat membantu penaja-penaja atlit bertaraf bintang ini mencipta keuntungan. Contohnya seperti Cristiano Ronaldo, dalam tempoh setahun sahaja beliau sudah membantu semua syarikat yang menajanya dengan mencipta keuntungan berjumlah 176 juta USD atau bersamaan dengan RM787.7 juta.

Sememangnya, memiliki followers yang ramai membuktikan bahawa seseorang atlit itu mempunyai pengaruh yang sangat kuat di samping dapat mencipta kekayaan untuk diri sendiri dan juga kepada pihak lain.

Baca lagi: 5 Kisah Inspirasi Dari Dunia Sukan Yang Patut Difilemkan

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *